Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ4V3A-GS08
TLZ4V3A-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ4V3A-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ4V3A-GS08.pdf
Availability of TLZ4V3A-GS08
QUANTITY
TLZ4V3A-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ4V3A-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ4V3A-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ4V3A-GS08
Related LinksTLZ4V3, TLZ4V3A-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ4V3A-GS08 Details Description
Related parts for TLZ4V3A-GS08
JUMPER-H2728TR/C2065N/X 2" datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf