Knowles TM-27808-C36
TM-27808-C36 picture photo
Mfg. Part Number
TM-27808-C36
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MICROPHONE
Datasheet Download
TM-27808-C36.pdf
Availability of TM-27808-C36
QUANTITY
TM-27808-C36 Order Process
Ship out your order
Specifications of TM-27808-C36
Internal Part NumberEIS-TM-27808-C36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesTM
Packaging-
TypeElectret Condenser
Output Type*
Direction*
Frequency Range-
Sensitivity*
S/N Ratio*
Impedance*
Voltage - Rated*
Current - Supply*
Port Location*
Seal RatingNone
Termination-
Size / Dimension-
Height (Max)-
Shape-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM-27808-C36
Related LinksTM-278, TM-27808-C36 Datasheet, Knowles Distributor
TM-27808-C36 Details Description
Related parts for TM-27808-C36
FLEX CABLE - AFK17A/AE17/AFK17A datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRITE CORE P 8.3UH N30 datasheet.pdf
SR BTS 30A 10 ASY C 65510-C-H-P- datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
COPPER SPLICE WITH CORONA RE datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO-215AA datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf