Hirose Electric Co Ltd TM1RV-623K64-35S-150
TM1RV-623K64-35S-150 picture photo
Mfg. Part Number
TM1RV-623K64-35S-150
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Jacks
Brief Description
CONN MOD JACK 6P4C UNSHIELDED
Datasheet Download
TM1RV-623K64-35S-150.pdf
Availability of TM1RV-623K64-35S-150
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TM1RV-623K64-35S-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TM1RV-623K64-35S-150
Internal Part NumberEIS-TM1RV-623K64-35S-150
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
SeriesTM-W
PackagingBulk
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts6p4c (RJ11, RJ14)
Number of Ports1
Number of Rows1
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
OrientationUser Selectable
TerminationWire Leads
ShieldingUnshielded
Ratings-
FeaturesPanel Stops
LED ColorDoes Not Contain LED
Ingress Protection-
Tab DirectionUser Selectable
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Housing MaterialAcrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM1RV-623K64-35S-150
Related LinksTM1RV-623K, TM1RV-623K64-35S-150 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
TM1RV-623K64-35S-150 Details Description
Related parts for TM1RV-623K64-35S-150
MEMORY CARD FLASH 3GB datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8DIP datasheet.pdf
CONN FPC 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCREW WITH INSULATION COLLAR datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf