Vishay/Sprague TM3E227K004HBA
TM3E227K004HBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3E227K004HBA
Brief Description
TM3227K004EHBA
Datasheet Download
TM3E227K004HBA.pdf
Availability of TM3E227K004HBA
QUANTITY
TM3E227K004HBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3E227K004HBA
Internal Part NumberEIS-TM3E227K004HBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3E227K004HBA
Related LinksTM3E227, TM3E227K004HBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3E227K004HBA Details Description
Related parts for TM3E227K004HBA
Crystal 18.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IMPACT DAUGHTERCARD PRESS TOOL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
DIA 6.5MM 4MM PW PNP NO datasheet.pdf