Vishay/Sprague TM8M106K6R3UBA
TM8M106K6R3UBA picture photo
Mfg. Part Number
TM8M106K6R3UBA
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 0603
Datasheet Download
TM8M106K6R3UBA.pdf
Availability of TM8M106K6R3UBA
QUANTITY
TM8M106K6R3UBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM8M106K6R3UBA
Internal Part NumberEIS-TM8M106K6R3UBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTM8 Series: High Reliability Tantalum Capacitors
Featured ProductTM8 Series Tantalum Capacitors
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMICROTAN® TM8
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)0.039" (0.99mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeM
FeaturesHigh Reliability
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM8M106K6R3UBA
Related LinksTM8M106, TM8M106K6R3UBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM8M106K6R3UBA Details Description
Related parts for TM8M106K6R3UBA
CONN SOCKET .8MM 26POS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 125KHZ SC70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOT323 datasheet.pdf