Taiyo Yuden TMK021CG050BK-W
TMK021CG050BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG050BK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG050BK-W.pdf
Availability of TMK021CG050BK-W
QUANTITY
TMK021CG050BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG050BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG050BK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG050BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG050BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG050BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG050BK-W
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
VARISTOR 504V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 470K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
DIODE MODULE 1600V 200A 3T0WER datasheet.pdf
JT 55C 55#22D PIN WALL RECP datasheet.pdf
SOLDER CUP HEADER, DOUBLE ROW datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 50 V datasheet.pdf