Taiyo Yuden TMK021CG0R3BK-W
TMK021CG0R3BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG0R3BK-W
Brief Description
CAP CER 0.3PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG0R3BK-W.pdf
Availability of TMK021CG0R3BK-W
QUANTITY
TMK021CG0R3BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG0R3BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG0R3BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG0R3BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG0R3BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG0R3BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG0R3BK-W
IC 8MHZ Z8500 CMOS SCC 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf