Taiyo Yuden TMK021CG0R4BK-W
TMK021CG0R4BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG0R4BK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.4PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG0R4BK-W.pdf
Availability of TMK021CG0R4BK-W
QUANTITY
TMK021CG0R4BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG0R4BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG0R4BK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG0R4BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG0R4BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG0R4BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG0R4BK-W
IC MULTIPLEXER 8 INPUT 16-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 150MA 5.405 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf