Taiyo Yuden TMK021CG0R4BK-W
TMK021CG0R4BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG0R4BK-W
Brief Description
CAP CER 0.4PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG0R4BK-W.pdf
Availability of TMK021CG0R4BK-W
QUANTITY
TMK021CG0R4BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG0R4BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG0R4BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG0R4BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG0R4BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG0R4BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG0R4BK-W
CONN CARDEDGE 56POS .156 X .200 datasheet.pdf
IC ADC SRL 8CH 10BIT LP 20-DIP datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 35A 600V GBPC-W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CBL 39POS 0.5MM JMPR TYPE D 5" datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 19POS datasheet.pdf
SC 3.81/07/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 60BGA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf