Taiyo Yuden TMK021CG0R5BK-W
TMK021CG0R5BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG0R5BK-W
Brief Description
CAP CER 0.5PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG0R5BK-W.pdf
Availability of TMK021CG0R5BK-W
QUANTITY
TMK021CG0R5BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG0R5BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG0R5BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG0R5BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG0R5BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG0R5BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG0R5BK-W
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 6.3V BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP DUAL SZB16 M25/M32 datasheet.pdf
CRYSTAL 4.915200 MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf