Taiyo Yuden TMK021CG1R1BK-W
TMK021CG1R1BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG1R1BK-W
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG1R1BK-W.pdf
Availability of TMK021CG1R1BK-W
QUANTITY
TMK021CG1R1BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG1R1BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG1R1BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG1R1BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG1R1BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG1R1BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG1R1BK-W
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 10A 110V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
GDT 470V 20% 60KA datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf