Taiyo Yuden TMK021CG2R3BK-W
TMK021CG2R3BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG2R3BK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.3PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG2R3BK-W.pdf
Availability of TMK021CG2R3BK-W
QUANTITY
TMK021CG2R3BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG2R3BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG2R3BK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG2R3BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG2R3BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG2R3BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG2R3BK-W
INTERFACE MODULE 15POS PNL MNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-200MM PREWIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP VOLTAGE OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf