Taiyo Yuden TMK021CG5R7CK-W
TMK021CG5R7CK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG5R7CK-W
Brief Description
CAP CER 5.7PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG5R7CK-W.pdf
Availability of TMK021CG5R7CK-W
QUANTITY
TMK021CG5R7CK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG5R7CK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG5R7CK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG5R7CK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG5R7CK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG5R7CK-W Details Description
Related parts for TMK021CG5R7CK-W
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 12 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 1KA 700V NON STD FAST datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT GRN 0.56" CC datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
BOARD MOUNT SOCKET JUNCTION MODU datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A datasheet.pdf