Taiyo Yuden TMK063CG010CT-F
TMK063CG010CT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG010CT-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG010CT-F.pdf
Availability of TMK063CG010CT-F
QUANTITY
TMK063CG010CT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG010CT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG010CT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG010CT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG010CT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG010CT-F Details Description
Related parts for TMK063CG010CT-F
RES SMD 16.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RF COAX CABL SMA M/M RG316DS 12" datasheet.pdf
IC SW LOW EMI CURR SENSE D2PAK-5 datasheet.pdf
IC TRANSMISSION MOD 32-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
3:1 HEAT SHRINK TUBING CLEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf