Taiyo Yuden TMK063CG030CT-F
TMK063CG030CT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG030CT-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG030CT-F.pdf
Availability of TMK063CG030CT-F
QUANTITY
TMK063CG030CT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG030CT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG030CT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG030CT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG030CT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG030CT-F Details Description
Related parts for TMK063CG030CT-F
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS STR datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SHELF SLIDE 21X16.6X1.5" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf