Taiyo Yuden TMK063CG030CT-F
TMK063CG030CT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG030CT-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG030CT-F.pdf
Availability of TMK063CG030CT-F
QUANTITY
TMK063CG030CT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG030CT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG030CT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG030CT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG030CT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG030CT-F Details Description
Related parts for TMK063CG030CT-F
IC TRANSMIT LINE INTERFC 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 30V datasheet.pdf
HAND TOOL PACKAGE .156 & MTA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 8MM datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2.5" datasheet.pdf
22UF 35V 6X11 105C RAD datasheet.pdf