Taiyo Yuden TMK063CG040DPGF
TMK063CG040DPGF picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG040DPGF
Brief Description
CAP CER 4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG040DPGF.pdf
Availability of TMK063CG040DPGF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG040DPGF Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG040DPGF
Internal Part NumberEIS-TMK063CG040DPGF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG040DPGF
Related LinksTMK063C, TMK063CG040DPGF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG040DPGF Details Description
Related parts for TMK063CG040DPGF
TERMINAL BLOCK 5MM 5POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GRN YW/GRN datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD 78M6613 datasheet.pdf
4PIN MINI-MIZER STR SGL 14AWG datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-48" BLACK datasheet.pdf
2 BAY 10-32 TAPPED PANEL RAIL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
390UF 63V 12,5X31MM 105C 8000H datasheet.pdf