Taiyo Yuden TMK063CG050CT-F
TMK063CG050CT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG050CT-F
Brief Description
CAP CER 5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG050CT-F.pdf
Availability of TMK063CG050CT-F
QUANTITY
TMK063CG050CT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG050CT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG050CT-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG050CT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG050CT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG050CT-F Details Description
Related parts for TMK063CG050CT-F
CONN FFC FPC VERT 19POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENS WELL NPT THREAD M12 datasheet.pdf
NUT STRIP REAR HORIZONTAL 4.4" datasheet.pdf
MCP6.3 RECEP HSG4P datasheet.pdf
IC MRAM 1MBIT 35NS 48FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf