Taiyo Yuden TMK063CG100DT-F
TMK063CG100DT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG100DT-F
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG100DT-F.pdf
Availability of TMK063CG100DT-F
QUANTITY
TMK063CG100DT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG100DT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG100DT-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG100DT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG100DT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG100DT-F Details Description
Related parts for TMK063CG100DT-F
HEATSHRINK FP301 1/8" X 500' BLK datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
TM40-15 PUNCH LOCK PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 125°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf