Taiyo Yuden TMK063CG120KT-F
TMK063CG120KT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG120KT-F
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG120KT-F.pdf
Availability of TMK063CG120KT-F
QUANTITY
TMK063CG120KT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG120KT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG120KT-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG120KT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG120KT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG120KT-F Details Description
Related parts for TMK063CG120KT-F
TRANS NPN 20V 0.5A NS-B1 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED T-3 1/4 YLW 12V WEDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 250 PF C TYPE datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 24POS TIN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 31POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 85A TO-263 datasheet.pdf