Taiyo Yuden TMK063CG2R7CP-F
TMK063CG2R7CP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG2R7CP-F
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG2R7CP-F.pdf
Availability of TMK063CG2R7CP-F
QUANTITY
TMK063CG2R7CP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG2R7CP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG2R7CP-F
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG2R7CP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG2R7CP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG2R7CP-F Details Description
Related parts for TMK063CG2R7CP-F
IC REG LDO 3.1V/3.3V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
CORD REEL INDUST DUTY W/O CABLE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM SHLD 16POS DL SMD datasheet.pdf