Taiyo Yuden TMK063CG330KP-F
TMK063CG330KP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG330KP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG330KP-F.pdf
Availability of TMK063CG330KP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG330KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG330KP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG330KP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG330KP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG330KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG330KP-F Details Description
Related parts for TMK063CG330KP-F
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC SMBJ datasheet.pdf
ACCY COMMUNICATION UNIT RS232 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX13256 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
WHITE POLYESTER .9X.25" datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf