Taiyo Yuden TMK063CK0R5DP-F
TMK063CK0R5DP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CK0R5DP-F
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V C0K 0201
Datasheet Download
TMK063CK0R5DP-F.pdf
Availability of TMK063CK0R5DP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CK0R5DP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CK0R5DP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CK0R5DP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CK0R5DP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CK0R5DP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CK0R5DP-F Details Description
Related parts for TMK063CK0R5DP-F
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
IC DGTL AUDIO PROC 38-TSSOP datasheet.pdf
IC PC CLOCK 48-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 225MA 1.45 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf