Taiyo Yuden TMK063CK1R5CPGF
TMK063CK1R5CPGF picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CK1R5CPGF
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V C0K 0201
Datasheet Download
TMK063CK1R5CPGF.pdf
Availability of TMK063CK1R5CPGF
QUANTITY
TMK063CK1R5CPGF Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CK1R5CPGF
Internal Part NumberEIS-TMK063CK1R5CPGF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CK1R5CPGF
Related LinksTMK063C, TMK063CK1R5CPGF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CK1R5CPGF Details Description
Related parts for TMK063CK1R5CPGF
TRIMMER 50K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 5MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
ID POKE IN TAB CONN.3P datasheet.pdf
OSC XO 14.318MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf