Taiyo Yuden TMK107B7224MA-T
TMK107B7224MA-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK107B7224MA-T
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
TMK107B7224MA-T.pdf
Availability of TMK107B7224MA-T
QUANTITY
TMK107B7224MA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK107B7224MA-T
Internal Part NumberEIS-TMK107B7224MA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK107B7224MA-T
Related LinksTMK107B, TMK107B7224MA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK107B7224MA-T Details Description
Related parts for TMK107B7224MA-T
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf