Taiyo Yuden TMK107BJ334MA-T
TMK107BJ334MA-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK107BJ334MA-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V X5R 0603
Datasheet Download
TMK107BJ334MA-T.pdf
Availability of TMK107BJ334MA-T
QUANTITY
TMK107BJ334MA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK107BJ334MA-T
Internal Part NumberEIS-TMK107BJ334MA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK107BJ334MA-T
Related LinksTMK107B, TMK107BJ334MA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK107BJ334MA-T Details Description
Related parts for TMK107BJ334MA-T
RES SMD 2.7K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC VIDEO DTV TUNER 24WQFN datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 2A 24VDC datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC 214AB datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf