Taiyo Yuden TMK107SD332JA-T
TMK107SD332JA-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK107SD332JA-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V 0603
Datasheet Download
TMK107SD332JA-T.pdf
Availability of TMK107SD332JA-T
QUANTITY
TMK107SD332JA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK107SD332JA-T
Internal Part NumberEIS-TMK107SD332JA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK107SD332JA-T
Related LinksTMK107S, TMK107SD332JA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK107SD332JA-T Details Description
Related parts for TMK107SD332JA-T
RES 1.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 4.5A (Switch) Backlight 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
VOLTAGE OUTPUT UNIT FOR E5ZE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf