Taiyo Yuden TMK212B7225KGHT
TMK212B7225KGHT picture photo
Mfg. Part Number
TMK212B7225KGHT
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
TMK212B7225KGHT.pdf
Availability of TMK212B7225KGHT
QUANTITY
TMK212B7225KGHT Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK212B7225KGHT
Internal Part NumberEIS-TMK212B7225KGHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK212B7225KGHT
Related LinksTMK212B, TMK212B7225KGHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK212B7225KGHT Details Description
Related parts for TMK212B7225KGHT
CONN SOCKET 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 150MA TO-92 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TEMP SENSOR RTD 1.0K OHM 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 64W QUAD 27SIL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X8L 0805 datasheet.pdf
HOLDER LED SOCKET SOLDERLESS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf