Taiyo Yuden TMK316SD104KL-T
TMK316SD104KL-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK316SD104KL-T
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V 1206
Datasheet Download
TMK316SD104KL-T.pdf
Availability of TMK316SD104KL-T
QUANTITY
TMK316SD104KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK316SD104KL-T
Internal Part NumberEIS-TMK316SD104KL-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK316SD104KL-T
Related LinksTMK316S, TMK316SD104KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK316SD104KL-T Details Description
Related parts for TMK316SD104KL-T
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 25V SC70-6 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.6K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf