Taiyo Yuden TMK325B7226KM-TR
TMK325B7226KM-TR picture photo
Mfg. Part Number
TMK325B7226KM-TR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
TMK325B7226KM-TR.pdf
Availability of TMK325B7226KM-TR
QUANTITY
TMK325B7226KM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK325B7226KM-TR
Internal Part NumberEIS-TMK325B7226KM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK325B7226KM-TR
Related LinksTMK325B7, TMK325B7226KM-TR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK325B7226KM-TR Details Description
Related parts for TMK325B7226KM-TR
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC 1.5KE datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM 32QFN datasheet.pdf
LED GREEN/ORG CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 30POS STRGHT PIN datasheet.pdf