Taiyo Yuden TMK325B7226MM-TR
TMK325B7226MM-TR picture photo
Mfg. Part Number
TMK325B7226MM-TR
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
TMK325B7226MM-TR.pdf
Availability of TMK325B7226MM-TR
QUANTITY
TMK325B7226MM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK325B7226MM-TR
Internal Part NumberEIS-TMK325B7226MM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCeramic Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK325B7226MM-TR
Related LinksTMK325B7, TMK325B7226MM-TR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK325B7226MM-TR Details Description
Related parts for TMK325B7226MM-TR
CONV DC/DC +-5V 6.5A 8SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOW PWR 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TQFN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE 14DFN datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf