Taiyo Yuden TMK325B7475KN-T
TMK325B7475KN-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK325B7475KN-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
TMK325B7475KN-T.pdf
Availability of TMK325B7475KN-T
QUANTITY
TMK325B7475KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK325B7475KN-T
Internal Part NumberEIS-TMK325B7475KN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK325B7475KN-T
Related LinksTMK325B, TMK325B7475KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK325B7475KN-T Details Description
Related parts for TMK325B7475KN-T
FIXED IND 3.3UH 2.3A 47 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 25POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6 datasheet.pdf
IC TXRX MODULE 40HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN 40POS PIN SLD CUP DUBL KEY datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A LGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 700MA TUMD2M datasheet.pdf