Taiyo Yuden TMK325BJ475KN-T
TMK325BJ475KN-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK325BJ475KN-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Datasheet Download
TMK325BJ475KN-T.pdf
Availability of TMK325BJ475KN-T
QUANTITY
TMK325BJ475KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK325BJ475KN-T
Internal Part NumberEIS-TMK325BJ475KN-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK325BJ475KN-T
Related LinksTMK325B, TMK325BJ475KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK325BJ475KN-T Details Description
Related parts for TMK325BJ475KN-T
RES 806 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V .1A SS-MINI-3P datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf
I2 DIE FOR SC HEADER TERMINAL datasheet.pdf
TRANS FOR 402K datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf
MOD 802.15.4/ZIGB 2.4GHZ CHIPANT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
Dual Channel, 20 MHz 10-Bit Resolution CMOS ADC IC datasheet.pdf