Samtec, Inc. TMM-150-01-G-D-SM
TMM-150-01-G-D-SM picture photo
Mfg. Part Number
TMM-150-01-G-D-SM
Brief Description
CONN HEADER 100POS DUAL 2MM SMD
Datasheet Download
TMM-150-01-G-D-SM.pdf
Availability of TMM-150-01-G-D-SM
QUANTITY
TMM-150-01-G-D-SM Order Process
Ship out your order
Specifications of TMM-150-01-G-D-SM
Internal Part NumberEIS-TMM-150-01-G-D-SM
Board-to-Board Connectors
Featured ProductBoard-To-Board Interconnect Systems
Hi Reliability, Rugged Tiger Eye System
SeriesTMM
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMM-150-01-G-D-SM
Related LinksTMM-150-, TMM-150-01-G-D-SM Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TMM-150-01-G-D-SM Details Description
Related parts for TMM-150-01-G-D-SM
SWITCH KNOB ROUND ILLUM 2POS YEL datasheet.pdf
CONN DSUB FEMAL 15POS CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG W/CENT MALE JACKSCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 2:1/1:2 16VFQFN datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 12''X30'' 100EA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 15V 4A datasheet.pdf