Littelfuse TMOV14RP385EL3T7
TMOV14RP385EL3T7 picture photo
Mfg. Part Number
TMOV14RP385EL3T7
Brief Description
VARISTOR
Datasheet Download
TMOV14RP385EL3T7.pdf
Availability of TMOV14RP385EL3T7
QUANTITY
TMOV14RP385EL3T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMOV14RP385EL3T7
Internal Part NumberEIS-TMOV14RP385EL3T7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesTMOV®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy150J
Package / CaseDisc 14mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMOV14RP385EL3T7
Related LinksTMOV14RP, TMOV14RP385EL3T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
TMOV14RP385EL3T7 Details Description
Related parts for TMOV14RP385EL3T7
RES ARRAY 2 RES 4.7 OHM 0404 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG RCA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE GP 2KV 330A DO205AB datasheet.pdf