Littelfuse TMOV20R200M
TMOV20R200M picture photo
Mfg. Part Number
TMOV20R200M
Brief Description
VARISTOR 281V 10KA DISC 20MM
Datasheet Download
TMOV20R200M.pdf
Availability of TMOV20R200M
QUANTITY
TMOV20R200M Order Process
Ship out your order
Specifications of TMOV20R200M
Internal Part NumberEIS-TMOV20R200M
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesiTMOV®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)283V
Varistor Voltage (Typ)314V
Varistor Voltage (Max)345V
Current - Surge10kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts200VAC
Maximum DC Volts260VDC
Energy154J
Package / CaseDisc 20mm 3-Lead
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMOV20R200M
Related LinksTMOV2, TMOV20R200M Datasheet, Littelfuse Distributor
TMOV20R200M Details Description
Related parts for TMOV20R200M
CONN HEADER RT/A 11POS .100 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ 10VSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.7VC R6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
AV3(FS) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf