Littelfuse TMOV20RP320ML3T7
TMOV20RP320ML3T7 picture photo
Mfg. Part Number
TMOV20RP320ML3T7
Brief Description
VARISTOR
Datasheet Download
TMOV20RP320ML3T7.pdf
Availability of TMOV20RP320ML3T7
QUANTITY
TMOV20RP320ML3T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMOV20RP320ML3T7
Internal Part NumberEIS-TMOV20RP320ML3T7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesiTMOV®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge10kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy270J
Package / CaseDisc 20mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMOV20RP320ML3T7
Related LinksTMOV20RP, TMOV20RP320ML3T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
TMOV20RP320ML3T7 Details Description
Related parts for TMOV20RP320ML3T7
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS VERT 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .04W STER D 32HVQFN datasheet.pdf
SWITCH NON-FUS 4POLE 200A datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 7POS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONTACT PIN PCB SIZE 20 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS MINI-FLAT datasheet.pdf
CONN 2WAY DIVIDER datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf