Vishay Semiconductor/Diodes Division TMPG06-15-E3/54
TMPG06-15-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
TMPG06-15-E3/54
Brief Description
TVS DIODE 12.1VWM 22VC AXIAL
Datasheet Download
TMPG06-15-E3/54.pdf
Availability of TMPG06-15-E3/54
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMPG06-15-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMPG06-15-E3/54
Internal Part NumberEIS-TMPG06-15-E3/54
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12.1V
Voltage - Breakdown (Min)13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp22V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)18.2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMPG06-15-E3/54
Related LinksTMPG06-, TMPG06-15-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TMPG06-15-E3/54 Details Description
Related parts for TMPG06-15-E3/54
MOSFET N-CH 55V 54A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL GLASS CLOTH 1/4" datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8SOIC datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 56-SSOP datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf