Texas Instruments TMS320C10FNL25
TMS320C10FNL25 picture photo
Mfg. Part Number
TMS320C10FNL25
Brief Description
IC DSP 44-PLCC
Datasheet Download
TMS320C10FNL25.pdf
Availability of TMS320C10FNL25
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMS320C10FNL25 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMS320C10FNL25
Internal Part NumberEIS-TMS320C10FNL25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesTMS320C1x
PackagingTube
TypeFixed Point
InterfaceParallel
Clock Rate25MHz
Non-Volatile MemoryROM (3 kB)
On-Chip RAM288B
Voltage - I/O5.00V
Voltage - Core5.00V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMS320C10FNL25
Related LinksTMS320C, TMS320C10FNL25 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TMS320C10FNL25 Details Description
Related parts for TMS320C10FNL25
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M40 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf