Panduit TMSTHS10-D0
TMSTHS10-D0 picture photo
Mfg. Part Number
TMSTHS10-D0
Manufacturer
Product Category
Cable Ties - Holders and Mountings
Brief Description
STD MNTNG TIE MNT 3/8" STD 10MM
Datasheet Download
TMSTHS10-D0.pdf
Availability of TMSTHS10-D0
QUANTITY
TMSTHS10-D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMSTHS10-D0
Internal Part NumberEIS-TMSTHS10-D0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties - Holders and Mountings
Series-
TypeMultiple Opening
Mounting TypeStud, 3/8" (M10)
Size / Dimension1.95" L x 1.00" W x 1.10" H (49.5mm x 25.4mm x 27.9mm)
For Use With/Related ProductsM, I, S, LH, H Ties
MaterialNylon, Impact Resistant, Weather Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMSTHS10-D0
Related LinksTMSTH, TMSTHS10-D0 Datasheet, Panduit Distributor
TMSTHS10-D0 Details Description
Related parts for TMSTHS10-D0
KIT DEV FOR ADUC845 QUICK START datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS datasheet.pdf