3M TMW.220X1.5-BLUE-BULK
TMW.220X1.5-BLUE-BULK picture photo
Mfg. Part Number
TMW.220X1.5-BLUE-BULK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TMW .220 BU 1 1/2 IN
Datasheet Download
TMW.220X1.5-BLUE-BULK.pdf
Availability of TMW.220X1.5-BLUE-BULK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMW.220X1.5-BLUE-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of TMW.220X1.5-BLUE-BULK
Internal Part NumberEIS-TMW.220X1.5-BLUE-BULK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesTMW
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.125' (38.10mm, 1.50")
Inner Diameter - Supplied0.220" (5.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.070" (1.8mm)
Recovered Wall Thickness0.049" (1.24mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined
ColorBlue
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMW.220X1.5-BLUE-BULK
Related LinksTMW.220X1., TMW.220X1.5-BLUE-BULK Datasheet, 3M Distributor
TMW.220X1.5-BLUE-BULK Details Description
Related parts for TMW.220X1.5-BLUE-BULK
FUSE FAST 125V 2A ALARM IND datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 150A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 1.5V 0.6A SOT25 datasheet.pdf