Red Lion Controls TMWGJ025
TMWGJ025 picture photo
Mfg. Part Number
TMWGJ025
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
GLASS BRAID TYPE J 25 FT 24 AWG
Datasheet Download
TMWGJ025.pdf
Availability of TMWGJ025
QUANTITY
TMWGJ025 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMWGJ025
Internal Part NumberEIS-TMWGJ025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyAccessories
SeriesTMWS
TypeTest Clip, Lead, Probe
Accessory TypeThermocouple Wire
For Use With/Related ProductsJ-Type Probe Tips
Specifications24 AWG, 25 FT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMWGJ025
Related LinksTMWG, TMWGJ025 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
TMWGJ025 Details Description
Related parts for TMWGJ025
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 25V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9 M 6" YEL datasheet.pdf
F3SJ-B1905P25 datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
BEVEL 6.00MM datasheet.pdf