ITT Cannon, LLC TNA10DCR0-00L
TNA10DCR0-00L picture photo
Mfg. Part Number
TNA10DCR0-00L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CAP DUST RCPT SHELL SIZE 10
Datasheet Download
TNA10DCR0-00L.pdf
Availability of TNA10DCR0-00L
QUANTITY
TNA10DCR0-00L Order Process
Ship out your order
Specifications of TNA10DCR0-00L
Internal Part NumberEIS-TNA10DCR0-00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesTrident Ringlock (TR)
Accessory TypeCap (Cover), Dust
For Use With/Related ProductsTrident Ringlock (TR) Receptacles
Shell Size - Insert10
Material-
FeaturesContains Strap
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNA10DCR0-00L
Related LinksTNA10D, TNA10DCR0-00L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TNA10DCR0-00L Details Description
Related parts for TNA10DCR0-00L
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MCX JACK 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf