ITT Cannon, LLC TNM0S16-0019S1L
TNM0S16-0019S1L picture photo
Mfg. Part Number
TNM0S16-0019S1L
Brief Description
CONN HSG RCPT WALL MNT 19POS SKT
Datasheet Download
TNM0S16-0019S1L.pdf
Availability of TNM0S16-0019S1L
QUANTITY
TNM0S16-0019S1L Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM0S16-0019S1L
Internal Part NumberEIS-TNM0S16-0019S1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTrident Neptune Metal (TNM) Circular Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert16-0019
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM0S16-0019S1L
Related LinksTNM0S16, TNM0S16-0019S1L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TNM0S16-0019S1L Details Description
Related parts for TNM0S16-0019S1L
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 48V 350W 7.3A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB CP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf