Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-102-1
TNM10-25-102-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-102-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 102MM
Datasheet Download
TNM10-25-102-1.pdf
Availability of TNM10-25-102-1
QUANTITY
TNM10-25-102-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-102-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-102-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height4.016" (102.00mm)
Length - Overall4.016" (102.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-102-1
TNM10-25-102-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-102-1
RES 4 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 167UH 2.5A 140 MOHM datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL2+ DUAL 24QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 100A DINRAIL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
MICRO 37POS PIN 20" datasheet.pdf
POWER SUPPLY MODULE 24VDC datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf