Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-102-2
TNM10-25-102-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-102-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 102MM
Datasheet Download
TNM10-25-102-2.pdf
Availability of TNM10-25-102-2
QUANTITY
TNM10-25-102-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-102-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-102-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height4.016" (102.00mm)
Length - Overall4.803" (122.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-102-2
TNM10-25-102-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-102-2
IC QUAD SERIAL D/A CONV 16-SOIC datasheet.pdf
MODULE PIP 18VIN 2.25A ADJ T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
CUTTING BLADE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
REPLACE COVER 83" VERT MNGRS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 56POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf