Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-39-1
TNM10-25-39-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-39-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 39MM
Datasheet Download
TNM10-25-39-1.pdf
Availability of TNM10-25-39-1
QUANTITY
TNM10-25-39-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-39-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-39-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall1.535" (39.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-39-1
TNM10-25-39-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-39-1
RES SMD 3 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 140MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf