Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-41-3
TNM10-25-41-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-41-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 41MM
Datasheet Download
TNM10-25-41-3.pdf
Availability of TNM10-25-41-3
QUANTITY
TNM10-25-41-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-41-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-41-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height1.614" (41.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-41-3
TNM10-25-41-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-41-3
VARISTOR 212V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SWITCH 48-BQSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO216 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 2X8 STGY D16 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf