Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-50-3
TNM10-25-50-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-50-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 50MM
Datasheet Download
TNM10-25-50-3.pdf
Availability of TNM10-25-50-3
QUANTITY
TNM10-25-50-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-50-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-50-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height1.969" (50.00mm)
Length - Overall3.543" (90.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-50-3
TNM10-25-50-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-50-3
CAP FILM 1000PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
LED BLUE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 6200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO214AB datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
PMR40 TRANSITION FITTING datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 31C P 12" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP 56 UF 20% 400 V datasheet.pdf