Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-52-1
TNM10-25-52-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-52-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 52MM
Datasheet Download
TNM10-25-52-1.pdf
Availability of TNM10-25-52-1
QUANTITY
TNM10-25-52-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-52-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-52-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.047" (52.00mm)
Length - Overall2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-52-1
TNM10-25-52-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-52-1
TRACKBALL UNIT USB datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" YEL JACKP NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
STARG22 MT-G2 WW 36V C-TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf